אנה פבלובנה פבלובה (שם מלא אנה פבלובה; נולדה ב- 31 בינואר 1881 בסנט פטרסבורג, רוסיה או ב- 12 בפברואר 1881 בהאג, הולנד; נפטרה ב- 23 בינואר 1931 בהאג, הולנד) הייתה בלרינה רוסית שהיתה הרקדנית המפורסמת ביותר. של זמנה. היא הייתה הפרימה-בלרינה של הגזע הרוסי והבלרינות והרקדניות המהוללות ביותר בזמנה במאות ה -19 וה -20. היא למדה בשנת 1891 בבית הספר לבלט הקיסרי בתיאטרון מרינסקי והצטרפה לבלט הקיסרי בשנת 1899, בשנת 1906 הפכה לפרימה בלרינה.

בגיל 10 אנה פבלובנה פבלובה התקבלה לבית הספר לבלט הקיסרי, שם עברה את בחינת הקבלה שלה בצבעים מעולים. היא למדה בבית הספר עד 1899 והפכה לפרימה בלרינה בשנה שלאחר מכן.

אנה פבלובה הייתה אחת מרקדניות הבלט המפורסמות והמשפיעות ביותר בזמנה

מחול היה ייעודה, כמו גם רקדנים אחרים באותה תקופה, עם נסיעות אוויריות להודו, המזרח הרחוק, ארה"ב, דרום אמריקה ואוסטרליה. מורשתה חיה בבתי הספר לריקודים, בחברות ובחברות שהקימה לכבודה, והיא נתנה השראה לדורות הבאים של רקדנים.

אנה פבלובה התחנכה בבית הספר לתיאטרון הקיסרי והייתה קשורה לרעיונות מהפכניים של מייקל פוקין

שכוראוגרף עבורה את "הברבור" המפורסם. מול קהלים שמעולם לא שמעו על בלט, היא רקדה והעניקה השראה לדור של ילדים לרקוד, כולל אלישיה מרקובה, כוריאוגרפיה של פרידריך אשטון, שראה אותה בפרו.

בלט B היה מותרות ביתיות ברוסיה

ואחת ההנאות המועדפות על צאר ז"ל הייתה הריקודים. הוא למד בבית הספר לבלט הקיסרי של תיאטרון מריאנסקי בלנינגרד ושיבח את אמנות הרקדנים הקטנים, שוחח עם הילדים וסיפר בדיחות. כילד לעשרה, פבלובה ראתה לראשונה בלט בבית הספר לתיאטרון הקיסרי; לאחר מכן, לדבריה, הריקודים הפכו לחלום לכל החיים.

בהופעת הסיום השנתית בשנת 1899

היא הרשימה את חבר המושבעים עד כדי כך שנודע כי בשנה שאחרי קורפי היא תצטרף לבלט הקיסרי בתיאטרון מרינסקי ותעקוף את הבלט כדי לקבל תפקיד מוביל. אנה סיימה את לימודיה בגיל 18 בשנת 1899 והופעתה האחרונה בסדרת Les Dryades Pretendues False Dryads של פאבל גרדט הייתה כה מוצלחת, עד שהיא התקבלה ללהקת הבלט הקיסרית. היא התקבלה כרקדנית בלט של קוריפיז וסווגה עד מהרה כחברה בקורפוס דה בלט וכסולנית.

אחרי שמונה שנות לימוד

היא הופיעה לראשונה בחברה בשנת 1899. היא הייתה קטנה ושברירית, נבנתה לבצע טריקים וירטואוזיים במקום להיות רקדנית חזקה, אך עד מהרה היא זכתה למוניטין של פרפורמרית אקספרסיבית שהייתה ידועה כמגלמת את התפקידים שלקחה על עצמה. היא הדהימה את הקהל בביטוי הבלתי מעורער שלה, במיוחד בסולו האופייני ל"ברבור ", שהלחין בוררי, בתנועות גל עדינות של הזרועות. עד מהרה היא לוהקה לתפקידי סולו בקלאסיקות כמו לה קורסייר, דון קישוט וג'יזל ועלתה להיות פרימה בלרינה.

האימפרזריון הרוסי סרג 'דיאגילב ייסד את הבלט רוס בשנת 1909, והיא הייתה אחת משלוש עשרה רקדניות בבלט שקיבלו את התפקיד הראשי. הבלט יצר תחושה במערב אירופה והיה החיוניות הגדולה ביותר של הבלט הרוסי בהשוואה לתקופה בצרפת.

בשנת 1908

כשהיא עדיין רוקדת במולדתה, היא סיירה במערב עם להקת עמיתיה מהבלט הקיסרי, כולל ניקולאי לגאט ואנדריי שיריאייב. בשנת 1909 רקדה בבלט רוסס של סרגיי דיאגילב וגם רקדה תפקידים ראשיים בכמה בלטים של מיכאיל פוקין, כולל הלילה המצרי, הפאביליון דארמידה ולס סילפידס. היא הקימה פלוגה משלה והלכה להציג את בלט העולם במקומות בהם מעולם לא נראה בלט קלאסי.

היא סיימה את לימודיה בבית הספר לבלט הקיסרי בסנט פטרסבורג בגיל 18 והפכה לפרימה בלרינה באופנה. פבלובה סיימה את לימודיה בבית הספר לבלט בקורפי, שם דילגה על ההקדמה הרגילה לקריירת בלט בריקוד עם קבוצה גדולה. הופעת החברה הראשונה שלה התקיימה בתיאטרון מרינסקי, והיא החלה לחלום להיות בלרינה. בן זוגה היה רקדן הבלט הרוסי המפורסם בעולם וטסלב ניג'ינסקי. בשנת 1905 התבקשה הבלרינה האגדית אנה פבלובה לעצב עבורה קטע ריקוד סולו על ידי הכוריאוגרף מישל פוקין מבלט רוס של הבלט של להקת הבלט סרגיי דיאגילב שהיה אמור להופיע בקונצרט חגיגי לאמנים של האופרה הקיסרית מרינסקי. . היא רקדה כשהכוריאוגרף הוביל אותה דרך קימורי הקימורים והזרועות שלה כדי לתקן כל פרט בתנוחה.

פבלובה נולדה ב- 12 בפברואר 1881 לליובוב פיאדורובנה ולאב לא ידוע

למרות שהזוג לא היה נשוי. אמה של אנה ליובובה ידועה ככובסת בבלט שהפכה לתפקיד הברבור הגוסס באגם הברבורים, אך זהות אביה נותרה לא ברורה. היו דיונים האם הוא אביה של אנה או שהיא נשואה למטווי, חייל בצבא הרוסי, או לזר פוליאקוב, בנקאי בבית בו שירת רקדן בלט מאז לידתו בבלט אגם הברבורים.

על פי מסורת הבלט

פבלובס למדה את אומנותה ממורים שבעצמם היו רקדנים גדולים. כאשר אמה של פבלובה הופיעה לבדיקה, היא הייתה ענייה ואביה נפטר בגיל שנתיים, כך שבשנת 1891 פבלובה למדה בבית הספר לבלט הקיסרי בתיאטרון מרינסקי בסנט פטרסבורג. בשנת 1899 סיימה את לימודיה בבלט הקיסרי ועלתה להיות פרימה בלרינה בשנת 1906.

לאחר מכן הצטרפה לבלט רוס, חברת בלט שבסיסה בפריז שהופיעה ברחבי אירופה וצפון ודרום אמריקה. בעונתה הראשונה בפריס היא הצליחה כל כך שהיא עזבה את החברה כדי לפתוח עסק משלה.

תגובות