יצחק וינד הוא עורך דין מוביל וטוען רבני מוסמך. עו״ד וינד סיים בהצטיינות את התואר הראשון והשני שלו במשפטים, כמו גם את קורס הגישור שעבר מטעם הקריה האקדמית אונו ואוניברסיטת בר אילן.

עורך דין יצחק וינד בעל ניסיון רב בניהל תיקים העוסקים בדיני משפחה וליטיגציה אזרחית ומסחרית. בפוסט זה, עו״ד וינד דיבר איתנו על תהליך כתיבת צוואה – איך הוא עובד, למה כדאי לשים לב ואיך להתנהל בצורה הנכונה ביותר.

כתיבת הצוואה היא הליך לא פשוט שמערב מורכבות משפטית יחד עם עניינים רגישים. בכל הקשור לכתיבת הצוואה שלכם, אתם חייבים להבין מה בדיוק הצרכים שלכם ועל אלו בעיות אתם מנסים בתהליך כתיבת הצוואה. כדי לצלוח את המורכבות המשפטית בדרך לצוואה שתתאים לרצון שלכם, עורך דין יצחק וינד כאן כדי לתת לכם את כל המידע הדרוש.

 הצוואה

לפני שמדברים על הליך כתיבת הצוואה, חשוב להבין קודם כל מה המשמעות שלה. במדינת ישראל, ישנו חוק שמגדיר את הצורה שבה הרכוש של אדם מחולק לאחר מותו. מנגד, לכל אדם ניתנת כמובן האפשרות כיצד לחלק את הרכוש שלו לאחר מותו וזאת על ידי כתיבת צוואה מבעוד מועד. החשיבות של הצוואה היא רבה כיון שרק באמצעותה יהיה ניתן לחלק את הרכוש כראות עיניו של המנוח.

משמעות משפטית

לאור העובדה שהצוואה נועדה לקבוע את חלוקת הרכוש, היא מסמך משפטי לכל דבר ועניין וכמובן יש לה תוקף מול בית המשפט. בניגוד לחוזים אחרים, שאותם ניתן לעשות בצורה מהירה וקלה יותר, כאשר מדובר על כתיבת צוואה אתם חייבים להיות זהירים הרבה יותר. את הצוואה לא תוכלו לשנות בזמן שהיא תהיה תקפה, ולכן אם חייבים להקפיד על ליווי משפטי מתאים.

בחירת עורך דין

השלב הראשון בכתיבת צוואה הוא כמובן לבחור את עורך הדין שאצלו תכתבו את הצוואה. עורך הדין צריך להיות קודם כל איש מקצוע שמומחה בתחום הצוואות והירושות. העורך דין ידאג לכך שהצוואה תיכתב בצורה שלא משתמעת לשני פנים כדי שבעת הצורך היא תמומש בדיוק כמו שרציתם. עו"ד יצחק וינד הוא בדיוק מה שאתם צריכים בדרך לצוואה כראות עיניכם.

חלוקת הרכוש

לאחר שבחרתם עורך דין, עליכם להגדיר מה בדיוק הרצונות שלכם ביחס לחלוקת הרכוש. יחד עם עורך הדין תוכלו להבין מהן החלוקות המקובלות יותר שנוהגות היום במדינה וכמובן להכניס את השינויים הרלוונטיים בצוואה שלכם. חשוב שהרצון שלכם יהיה ברור ומוגדר כדי שעורך הדין יוכל לנסח אותו בצורה בהירה.

ניסוח הצוואה

בניסוח הצוואה השרביט עובר לידיו של עורך הדין והוא זה שלמעשה מופקד על כך שהצוואה תבטא בצורה מדויקת את הרצון שלכם. במקרה של ערעור על דרך חלוקת הרכוש הצוואה היא הדבר היחיד שיאפשר להבין מה היה הרצון שלכם, ועל כן עליה להיות ברורה מעל לכל ספק.

מינוי נאמנים

בכל צוואה, קיימת האפשרות כמובן למנות נאמנים שיהיו מופקדים על קיומה של הצוואה. אם אתם מעוניינים בנאמנים האלו, עליכם כמובן לעדכן את עורך הדין בכך, כדי שהוא יכניס את השם שלכם אל הצוואה. הנאמנים יוכלו לוודא בעת הצורך שהצוואה שלכם מקוימת כמו שאתם רציתם.

עדכנו את המשפחה

לאחר שהצוואה שלכם מוכנה, כדאי לעדכן את המשפחה על כך וכמובן לדווח להם מי עורך הדין שמופקד על הצוואה שלכם. ברוב המקרים לא כדאי שהמשפחה תגלה על קיומה של הצוואה רק לאחר המוות. כמובן שאתם לא חייבים לפרט בדיוק על התוכן של הצוואה, אולם מומלץ שהמשפחה תדע לפחות על קיומו של המסמך הזה. 

לסיכום

כתיבת צוואה היא הליך משפטי מורכב עם מספר שלבים. עליכם לוודא קודם כתיבת הצוואה שלכם שאתם מודעים לשלבים השונים בתהליך כדי שבסופו של דבר הצוואה שלכם תהיה מנוסחת בצורה בהירה שלא מותירה מקום לספיקות. בחרו עורך דין מקצועי ואמין שמומחה בתחום הצוואות, כיון שלבחירת עורך דין יש השפעה רבה על תוקף הצוואה שלכם.

יצחק וינד הוא עורך דין מקצועי וטוען רבני בעל השכלה משפטית רחבה. אצל איציק וינד תוכלו להנות מניסיון משפטי עשיר יחד עם ביטחון ואמון מלא בטיפול בצוואה שלכם. בבחירת עורך דין לצוואה אתם חייבים לתת משמעות למקצועיות ולאמינות של עורך הדין, ויצחק וינד הוא בדיוק מי שאתם צריכים כדי להיות בטוחים שהצוואה שלכם כתובה כמו שצריך.

מוזמנים לעקוב אחר עו״ד יצחק וינד ברשתות החברתיות:

יצחקו וינד בפייסבוק

יצחד וינד בטוויטר

יצחק וינד ביוטיוב

יצחק וינד בלינקדאין

תגובות