“היא-סטוריה” הוקמה על מנת להפיץ בצורה נגישה מידע בעברית על נשים שעשו היא-סטוריה בארץ ובעולם. כמפעילות עמוד פייסבוק אנחנו סומכות על חיבובים ושיתופים המפיצים את המידע הלאה ומעשירים את ההבנה ההיסטורית והחברתית של כולנו. לשמחתנו, מאז הקמת המיזם ב-2013, פונות אלינו נשים מתחומים מגוונים, כמו חינוך, תקשורת וניהול, וכן עמותות וארגונים שונים במטרה לשלב את התכנים שלנו בפעילות מקצועית וחברתית גם מחוץ לאינטרנט.

עמוד זה מוקדש לפרויקטים האלה, במטרה לעורר השראה ולהציע כיוונים אפשריים למיזמים נוספים.

התכנים של “היא-סטוריה” חינמיים וזמינים לשימוש לא מסחרי עבור כולן. אם אתן מעוניינות לעשות שימוש בתכנים שלנו, נשמח אם תצרו קשר ותיידעו אותנו על כך, ונפרסם גם את היוזמה שלכן באתר.

“אני מרגישה שעכשיו זוהי העת של כל אישה או ילדה, שיכולות לדבר בזכות החופש וההומניות, לדבר… אני מקווה שכל אישה שיכולה לכתוב לא תשמור על שתיקה.” (הארייט ביצ’ר סטואו)

 

“נשים מתכננות ערים”

פורום מתכנני ערים צעירים, מרץ 2017

על מנת להעלות מודעות לתרומתן של נשים למקצוע תכנון הערים, במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי הפיקו חברי הפורום בשיתוף עם צוות “היא-סטוריה” סדרת פוסטים בנושא. חברות הפורום חקרו וכתבו את הפוסטים, ובמשך שבוע הועלה מדי יום פוסט על אישה שעשתה היא-סטוריה בעולם התכנון, ביניהן למשל ג’יין ג’ייקובס.

 

“שיח נשים – גיבורות-על”

שיח נשים – The bush – רדיו מרכז העיר ירושלים, יולי 2016

אחת מתוכניותיו של רדיו מרכז העיר ירושלים הוקדשה לגיבורות-על. “היא-סטוריה” סייעו לאתר כמה גיבורות-על אמיתיות, מלכות שנלחמו למען העם שלהן, על מנת שהתוכנית תוכל לגולל את סיפורן. דיברנו למשל על זנוביה ועל נזינגה.
לחצו כאן לעמוד התוכנית.

 

פוסט המציג את שיתוף הפעולה שלנו עם תוכנית הרדיו

 

“בעקבות היא-סטוריה בירושלים”

הליכות ג’יין בירושלים, מאי 2016

פסטיבל הליכות ג’יין הוא אירוע שנערך מאז 2007 ברחבי העולם, ובמסגרתו פעילים חברתיים מובילים סיורים חינמיים בכרך העירוני כמחווה למורשתה של העיתונאית והפעילה החברתית ג’יין ג’ייקובס. בשנת 2016, חברת צוות “היא-סטוריה” ומפיקה-שותפה של הליכות ג’יין בירושלים, הובילה הליכה ראשונה מסוגה המשלבת פוסטים של “היא-סטוריה” במרחב העירוני. ההליכה נערכה בעקבות נשים שעיצבו את ירושלים, כמו בבה אידלסון, מרים הרמן, הנרייטה סאלד, רחל כהן-כגן, דורית בייניש, חסיה אגרון, אסתר רזיאל-נאור ופעילות ה-YWCA. בהליכה השתתפו כ-25 איש ואישה.

 

פלייר הליכות ג’יין ירושלים 2016. במרכז: תקציר הליכת “היא-סטוריה בירושלים”