על הנשים מאחורי “היא-סטוריה”

“אנחנו נכדותיהן של המכשפות שלא הצלחתם להעלות על המוקד.” (טיש ת’אוור)

שלהב מאיו

יוזמת ומייסדת הפרויקט “היא-סטוריה”. לאורך השנים היא מנהלת את הפרויקט ואחראית לפיתוח התוכן. שלהב אוספת את המידע על הנשים בהיא-סטוריה ממגוון של מאגרי מחקרים, אתרי אינטרנט, בלוגים ייעודיים ואפליקציות המציעות מידע על היסטוריה נשית ונשים בהיסטוריה. היסטוריונית בהכשרתה, ממייסדות ומנהלות קבוצת הפייסבוק “שיח פמיניסטי“, מתגוררת בקנדה.

מתת גולדברג אלון

שותפה למחקר ולכתיבה ואחראית על הגהת התכנים ב”היא-סטוריה”. בין היתר, מתת עורכת עבור הפרויקט סקירות היסטוריות וסטטיסטיות במועדים מיוחדים, כגון יום האישה הבינלאומי; היא כתבה למשל על צעדות פמיניסטיות, על שירת נשים, על דרכן של נשים לעצמאות כלכלית, על סחר בנשים ועל אלימות במשפחה. עורכת לשון במקצועה, אקטיביסטית במסגרות שונות למען פמיניזם, טבעונות, שלום ולהט”ב.

הילה בר-נר

אחראית על העיצוב הגרפי של “היא-סטוריה”. הצילומים והתמונות נבחרים באופן שישקף את עושר ועומק חייהן של הנשים, בניגוד לדימוי אסתטי או פסיבי. ככל הניתן יוצגו הנשים בגילאים שונים, במצב שבו הן מדברות או פועלות אקטיבית וכחלק מהחברה – לצד נשים וגברים אחרים. הילה הובילה סיור בעקבות נשים שעשו היסטוריה בירושלים במסגרת פסטיבל הליכות ג’יין השנתי, וכן סייעה בפרויקט “מתכננות בהיסטוריה” עבור שבוע האישה הבינלאומי במסגרת פורום מתכנני ערים צעירים. מתכננת ערים במקצועה.

קטי גורנדה

יצרה את הפורמט הגרפי של “היא-סטוריה” והייתה חלק מצוות הפרויקט בשנתו הראשונה.

“לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחיות מגויסות ומלאות מחשבה יכולות לשנות את העולם; למעשה, זה הדבר היחיד שהצליח בכך אי פעם.” (מרגרט מיד)